wizytówki

img

Dodge — w programach graficznych: narzędzie do miejscowego rozjaśniania pikseli. Ekran, screen — w programach graficznych: jeden z trybów mieszania warstw, który powoduje przezroczystość oznaczonej warstwy w obszarach ciemnych, a nieprzezroczystość w obszarach jasnych. Clipping pikseli — przesunięcie pikseli ciemnych do całkowitej czerni, lub przesunięcie pikseli jasnych do całkowitej bieli. Efektem są plamy bieli lub czerni bez żadnych szczegółów. Naklejki na szyby to wspaniały sposób na to, by odmienić wnętrza bez konieczności prowadzenia czasochłonnych prac remontowych i ponoszenia wysokich nakładów finansowych. Są jednak takie, które bez wstydu można nazwać formą sztuki. Rozkwit sztuki graficznej nastąpił w XVII i XVIII w.; w XVII w. CMYK (Cyan, Magenta, Yellow, blacK — Key, Karbon) — standard kolorystyczny określany przez wartości procentowe tytułowych kolorów. 8 bitów na kanał kolorystyczny oznacza w istocie obraz 24 bitowy (3 razy 8 bitów). Wadą ośmiobitowej głębi jest stosunkowo mała elastyczność podczas obróbki, dlatego często do obróbki wysokiej jakości używa się obrazów z 16 lub 32 bitami na kanał.

Gamma występuje w niektórych narzędziach korekcji tonalnej w programach do obróbki grafiki. Efekt ten zachodzi podczas intensywnej lub nieumiejętnej obróbki tonalnej zdjęć cyfrowych. Czyli głównie mniej złożone, nastawione na użyteczność i czytelność materiały, stosowane przede wszystkim w mediach cyfrowych. Tak naprawdę tylko raz znalazłem pracę w tradycyjny sposób, czyli przez ogłoszenie w gazecie. Kiedy raz dodasz tam swoje logo, zostanie ono zapisane abyś mógł go użyć w kolejnych grafikach. Jeżeli taki obraz zostanie powiększony ponad jego wymiar, straci on na jakości. Dropcap — w DTP: powiększony inicjał wykorzystywany na początku tekstu, często złożony innym fontem i kolorem niż tekst właściwy. Em — w typografii: miara względna równa stopniowi używanego pisma. Em to także jedna z jednostek wielkości kroju pisma w języku CSS. Font, Czcionka — zbiór znaków pisma o trzech identycznych parametrach: kroju pisma, stopnia pisma i odmiany pisma. Flyer — ulotka, projekt ulotki. Canvas — obszar roboczy lub obszar tła w programach graficznych, np. w Photoshopie.

Brush, pędzel, końcówka pędzla — Najczęściej tym mianem określana jest końcówka pędzla w programach do malowania cyfrowego, końcówki takie mogą mieć wszelakie właściwości i wygląd, od prostych kaligraficznych, do złożonych brushy do tworzenia efektów. BMP (Bitmap File Format) — format pliku graficznego, cechującego się zazwyczaj niską rozdzielczością. GIF (Graphic Interchange Format) - format pliku graficznego z kompresją bezstratną. Format ten najczęściej uważa się za przestarzały i nie stosuje się go na szeroką skalę w grafice cyfrowej, wyjątkiem jest trend pixel-artu. Obecnie wypierany przez format PNG oraz animacje flashowe lub z wykorzystaniem HTML5. Więcej dowiesz się w naszym artykule jak ustawić spad w InDesignie i Illustratorze, oraz w naszym kursie InDesigna. Jeśli chcesz się nauczyć składu i łamania publikacji, zerknij na nasz kurs InDesigna CS6. Działa poprzez przemieszanie części pikseli na granicy dwóch kolorów. Jakość i wymiary takiego obrazu definiowane są przez ilość pikseli na cal kwadratowy (rozdzielczość). Bokeh — efekt fotograficzny powodujący rozmycie elementów obrazu znajdujących się poza miejscem skupienia ostrości obiektywu.

Gradient — płynne przejście tonalne pomiędzy kolorami. Blend, kształt przejściowy — stopniowe przechodzenie kolorów w obrazie lub narzędzie w programie graficznym umożliwiające tworzenie kształtów przejściowych pomiędzy dwoma wyjściowymi obiektami, obecne np w Illustratorze. Grafika 2.5D, grafika dwuipółwymiarowa, pseudo-3D — grafika dwuwymiarowa, która wywołuje złudzenie trójwymiarowości. Do czego przydaje się grafika komputerowa na co dzień? Zobacz przykładowe CV dla Grafika. W związku z tym, że studia w Łodzi na kierunku Grafika są dosyć specyficzne i można je nazwać interdyscyplinarnymi, wiedza i umiejętności, które przyszły absolwent będzie musiał przyswoić, będą zataczały dosyć szerokie kręgi. Clipart — gotowy obrazek lub grafika do wykorzystania w większym projekcie. Bold, pogrubiony — tekst pogrubiony. Booklet — broszura stworzona ze złożonej kartki, najczęściej formatu A4. Gamma — kontrast tonów średnich na zdjęciu. HEX — określenie koloru w zapisie szesnastkowym, używane głównie w opisie kolorów na stronach internetowych. Określenie „czcionka“ jest w kontekście grafiki komputerowej niepoprawne, ponieważ czcionka odnosi się do fizycznych „stempli“ z literami, których używało się przy składzie i zecerstwie tradycyjnym. Na pokazanie swoich umiejętności przyjdzie czas przy opisywaniu doświadczenia.

  • Strony internetowe Śląsk Strony internetowe Śląsk
  • Profesjonalne Projekty Ogrodów Profesjonalne Projekty Ogrodów
  • Najlepsze jazdy doszkalające Warszawa Najlepsze jazdy doszkalające Warszawa
  • Bardzo popularne stały się plafony które można w łatwy sposób Bardzo popularne stały się plafony które można w łatwy sposób
  • Najchętniej jednak stosowane są w kuchni gdzie inwestorzy Najchętniej jednak stosowane są w kuchni gdzie inwestorzy
Top